Az Írottkő Natúrparkért Egyesület PUREGREEN projektjének elismerése az ORF-ben

Az Írottkő Natúrparkért Egyesület  PUREGREEN (Tisztazöld) projekt áprilisi, „sokkoló” akciója kapcsolódott a stájerországi ún. Stájer tavaszi nagytakarításhoz (Steirischer Frühjahrsputz). Az osztrák hulladékgyűjtési akció azáltal vált „nemzetközivé”, hogy az Írottkő Natúrpark területére is kiterjedt a szemétszedés.

Stájer partnerünk (ARGE Müllvermeidung) és a Stájer tartományi Kormányhivatal Hulladékgazdálkodási vezetője, dr. Ingrid Winter kezdeményezésére csatlakoztunk az ottani akcióhoz. A hulladékgyűjtéshez szükséges piros zsákokat a stájer kormányhivatal biztosította. A hazai “zöldhatóság” mellett a stájer kormányhivatal munkatársai személyesen is részt vettek a szemétszedésben. Az eseményekről a hazai média mellett az ORF Steiermark és az ORF Burgenland is beszámolt.

Június 27-én az Írottkő Natúrparkért Egyesület meghívást kapott a stájermarki ORF Állami Stúdióba az akció záróünnepségére és a díjátadóra. A Stájer tavaszi nagytakarítás számadatai dióhéjban: 59 600 résztvevő, 277 település, 392 iskola, 48 óvoda, hegyi- és természetmentő szolgálatok, önkéntes tűzoltóságok… Az ünnepség keretében bemutatták az immár 14. alkalommal megrendezett Stájer tavaszi nagytakarítást, elismerték és díjazták az akcióban részt vevő szervezetek, intézmények, csoportok és magánszemélyek tevékenységét.

Az Írottkő Natúrparkért Egyesület munkáját is megköszönte a stájer tartományi tanács, és elismerést kapott a 2022-es tavaszi nagytakarítási kampányban való részvételért! Az egyesületet Balázs Borbála és Illés Péter képviselte.

Elismerésként az Írottkő Natúrparkért Egyesület  PUREGREEN projektje oklevelet kapott a részvételért, szervezésért. Magyar részről kb. 100 fő vett részt az akcióban.

oklevél stájer nagytakarítás

Köszönjük a nagyszerű lehetőséget és a kedves elismerést! Jól esett… 🙂