Mézes reggeli hulladékmentesen – eszközeink használatával a Balog iskolában

Az Országos Magyar Méhészeti Egyesület által szervezett Mézes Reggeli programban a Kőszegi Béri Balog Általános Iskola 2. b osztálya vett részt. A rendezvényen a gyerekek repcemézet és akácmézet kóstolhattak valamint mézzel ízesített teát és vajas-mézes kalácsot fogyasztottak. A program célja a mézfogyasztás népszerűsítése, a méhész szakma jelentősége és a méhek az élet fenntartásában betöltött nélkülözhetetlen szerepe. Köszönjük a segítséget Háni-Debrei Dóra osztályfőnöknek és az Írottkő Natúrparkért Egyesületnek, hogy biztosította az eszközök használatát.

A tányérokat, poharakat, tálcákat az iskolának ajánlotta, a mézes reggeli tartalmát biztosította és a beszámolót írta: Schrott Alíz

Reméljük, hogy a jó példa ragadós lesz (mint a méz :)), és minél többen használják majd az eszközeinket. A cél közös: felejtsük el az egyszer használatos termékeket! Hulladék nélkül, anyag-és energia pazarlás nélkül is lehetséges …  csak vissza kell térni a jó kis tartós eszközökhöz…
Kérjük Te is reklámozd a natúrpark új szolgáltatását, minél többen tudjanak róla!
mézes kalács finomsága
pohár kényelmes használata