hulladékmentes vásárlás

Textil-, textil-, textilzsákok a hulladékcsökkentés érdekében!

Teljesen elkerülni szinte lehetetlen, hogy hulladék keletkezzen a   háztartásunkban, de vannak apró praktikák, amik hozzájárulnak ehhez. Ilyen az Írottkő Natúrparkért Egyesület Puregreen (Tisztazöld) projekt textilzsákos akciója. A natúrparki önkéntesek által varrt eddig 250 db. textilzsákból helyezett ki a Győrvár Tejivó és Tejbolt (Kőszeg, Rákóczi Ferenc u. 1.), a László Zöldség-Gyümölcs (Kőszeg, Várkör 27.), valamint „Zöldség-Gyümölcs Zsira” őstermelő-kiszállító. A tejboltban a natúrpark fűzfavesszőből font polcon helyezte el vászonzsákokat és a tejtermékek vásárlásához a fedéllel ellátott befőttes üvegeket. A vásárlók ezekben a boltokban ingyenesen használhatják vásárlásukhoz a zsákokat műanyag zacskó helyett, ezzel is csökkentve a keletkező hulladék mennyiségét. Az akció sikere esetén más natúrparki boltoknak is ajánlani fogjuk a lehetőséget. A Győrvár Tejivó és Tejboltban ezen kívül egy fonott állványról elvehető befőttes üvegekbe kérhetik a vásárlók a kimért tejtermékeket. Horváth Péter őstermelő és felesége, Éberhardt Éva maguk is termelnek zöldségféléket, gyümölcsöket, állítanak elő savanyúságokat, lekvárokat is, és szereznek be regionális termelőktől és a nagybani piacról sajtot, tejterméket. Mindezeket házhoz is szállítják, mint „Zöldség-Gyümölcs Zsira”. A beszerzés és kiszállítás is környezettudatosan történik. A termékek Kőszegről rendelhetők a 30 240 5778 telefonszámon (Horváthné Éberhardt Éva) vagy az eberhardt.vica@gmail.com e-mail címen. A rendeléseket mindig szerda 18 óráig lehet leadni, a kiszállítás péntekenként 11:30-13:30 között történik.

Az Interreg Austria-Hungary program Puregreen (Tisztazöld) projekt közreműködésével megjelentek az első környezettudatos boltok az Írottkő Natúrpark területén. Köszönjük még egyszer Gyöngyös Csabáné Áginak, Homor Reginának, Nagy Jenőné Marikának, Neumeister Gyuláné Zsuzsának, Paukovics Józsefné Margitnak, Ziskó Lizának a textilzsákok varrását!

Ajánljuk ezeket a lehetőségeket egy hulladékmentesebb élet reményében!

Illés Péter