Zöldművészet-Zöldhumor alkotás – Szabóné Bencze Zsanett verse és Zámbó Barbara (Z-generáció) festménye

Szabóné Bencze Zsanett Kalocsán élő pályázónk Társad(a)Lom! című verse és a Z-generációt képviselő Zámbó Barbara budapesti egyetemista Pánik című “újragondolt” festménye méltó párjai egymásnak. Gratulálunk az alkotóknak!

Szabóné Bencze Zsanett:

Társad(a)Lom!

Zámbó Barbara: Pánik

A szenny láttán arra gondolok, hogy
Oldották meg az ősférfiak és ősasszonyok.
Természetnek visszaadva a komposztot,
Csont maradványából faragott szerszámot.

A körforgás akkoriban volt igazán ideális
Ám jött a változás szele, ami indusztriális.
S vele a sugárzást okádó, pazarló identitás
Az újkorral megváltozott a helyzet, mert

Nem osztják a Tiszta udvar, rendes ház címert.
A hulladék tenger lassan megfojtja a földet,
Hogy elkezdődjön a dagály, erre jön az ötlet.
Lajka után, küldjünk mocskot, a végtelen űrbe.

Emberek, elment nektek a józan eszetek?
Planéták siratják, a kizsákmányolt tereket.
Tettekre buzdít a felnövekvő Z-generáció,
Hogy megmaradjon nekik ez a bolygó.

Egy valamit azért még megkérdeznék
Attól ki a hívó szóra,csupán elfordítja fejét
S hirtelen mindkét fülét eléri a siketség,
Hogy nem bántja a szemét, a szemét?

2022.06.28. Bézs

Szabóné Bencze Zsanett bemutatkozása:

Szabóné Bencze Zsanett

Szabóné Bencze Zsanett vagyok, amatőr tollforgató Kalocsáról! Hobbim az írás, de inkább szerelem!

Kisebb, nagyobb “sikerek” elismeréseként 2 kiadott Antológiában (Érzés címmel, Infó-Szponzor kiadó Szekszárd) szerepelhettek a verseim, és egy novella író pályázaton (Dráma, Csorba Győző Könyvtár-Jelenkor folyóirat Pécs-Bp.), díjátadó keretében oklevelet szerzett az írásom!

Amit még nagy megtiszteltetésnek érzek, hogy több héten át (saját írásaimmal) Stand-up estéken, Orosz Gyurival és csapatával léphettem fel a Budapest Garden “színpadán”! 🙂

2020 (Solti, Vécsey Károly Könyvtár) Karácsonyi verspályázatán különdíjat kapott az egyik versem, valamit 2021-ben és 2022-ben Valentin napi verspályázat eredményeként az Irodalmi Rádió (Miskolc) az egyik versem szerepelteti a “Szerelmemnek Bálint Napra”című kötetében.

FEME Egyesület(Bp. ) pályázatán nyert a novellám, aminek köszönhetően Rangos Katalin, mint lektor működik közre, egy könyvem szerkesztésében és kiadásában.

MAIT (Kisgyőr) pályázatán Bronztoll-díjat kapott,az írásom.
Ez-könyv kiadó, a Holnap Magazin és az Arte Tenebrarum Antológiáiban is helyet kaptak,a verseim illetve a novelláim.

Zámbó Barbara bemutatkozása:

Zámbó Barbara

Zámbó Barbara vagyok a Budapesti Műszaki Egyetem Ipari termék- és formatervező mérnöki szak másodéves hallgatója. Szeretek alkotni, festeni, kirándulni a természetben. Igyekszem környezettudatos életet élni és odafigyelni a természet nyugalmának megőrzésére. A festményemet A sikoly kép ihlette, amely jól érzékelteti azt a kétségbeesést, amit a környezetszennyezés vált ki az emberekből.